svētdiena, 2014. gada 29. jūnijs

Ko datorspēles var iemācīt?

   Tehnoloģiju pārņemtā jaunatne, telefoni, datori, planšetes, televizori un vēl neskaitāmi daudz dažādi nieki. Reizēm man pašai ir grūti tam izsekot, kaut neesmu tikusi pāri saviem tīņu gadiem. Bet kā nu lai tam visam tiek līdzi, kad tehnoloģijas attīstas tik straujos tempos?

    Ne mazums mazu bērnu sēž sabiedriskās vietās un spēlē vecāku iedotos telefonus vai planšeites. Tā ir viņu izklaide, jauna aizraušanās un komunikācija, aizvietojot reālo saskarsmi. Protams, varam šausmināties, cik kaitīgi tas ir nākošajai paaudzei, bet savā mērā arī dažas nejēdzīgās datorspēles, spēj attīstīt prātu un uzlabot domāšanu vai dzīves uztveri.


  Atslēdzam vardarbības  spēles saviem bērniem, brāļiem un māsām, aizvietosiem tās ar kaut ko vairāk attīstošu.

Iemācās raiti lasīt pateicoties video spēlēm? 

   Dažas spēles sastāv no ļoti minimālas interaktīvās darbības un vairāk no dialogiem, radot skaistu virtuālo stāstu. Gluži kā paņemt grāmatu, taču vēl aizraujošāku lasīšanas procesu padara norisinošā darbība tavā acu priekšā. Kad mirgojošais ekrāns  ir aizrāvis bērna uzmanību, mazais nemaz vairs nemana piepūli likt vārdus un burtus kopā.

Izproti politiku vairāk, domā stratēģiski un loģiski?

    Democracy ".
"
Spēles mērķis ir iegūt vēlamo balsotāju skaitu, uzlabojot valsts ekoloģisko, transportu, medicīnas, ekonomisko u. c. valsts stāvokļus.  Līdz ar spēli tu iemācies, ka ar katru savu izvēli tu nonāc pie kāda pretjautājuma, nevar būt visā taisnība. Ja izlem sniegt ierobežojumu kazino  spēlēšanai, tā apmierinot reliģisku cilvēku uzskatus, vari sadusmot liberāļus.
Spēle liek vairākkārt apdomāt alternatīvas, nonākt pie labākajiem secinājumiem un īsā laikā iegūt iedzīvotāju atbalstu, tajā nav vardarbības vai necenzēti vārdi.
Šāda spēle būvē bērna pamatus politiskas darbības izzināšanā, attīsta prātu un domāšanu, kā arī ir interesants laika pavadīšanas veids. Spēle ir sarežģīta un grūta jaunākiem bērniem.
Ieteicamais vecums +12.


Attīsti sevī mākslinieku!

   Neskaitāmi daudzas telefona aplikācijas, kas piedāvā mācīties zīmēt, spēlēt ģitāru un klavieres. Kāpēc to neizmantot?  Ja mūsdienās bērniem patīk ilgu laiku aizvadīt tehnoloģiju apgādībā, tad kāpēc to nevar pavērst  par kaut ko lietderīgu?  Mācies zīmēt vienkāršus nieciņus kā, piemēram, ziedus pēc  "soli pa solim" radītā zīmēšanas aplikācijā.Iemācies akordus un notis, attīsti sevī mākslinieku un iegūsti zināšanas bez maksas.

   Un protams, jo mazāk laika mazais pavadīs pie tehnoloģijām, jo labāk, taču ja tā vairs šķiet kā neizbēgama problēma, tad šeit ir arī daži risinājumi. Jo nebūt ne viss, ko sniedz  interneta pārpilnā pasaule ir slikts. Tik bezgala daudz zināšanas tur slēpjas, vien jāmāk šo "lielo briesmoni", internetu pareizi izmantot. 


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru