Jūsu attiecības šā laika posmā varētu izskatīties vienpusējas, bet palīdzība draugam vai mīļotajam cilvēkam izkļūt no depresijas, tikai nostiprinās jūsu attiecības.
Palīdzi ikdienas darbos.
Kad cilvēks ieslīgst depresijā, viņam varētu šķit, ka viņa temps tikai palēlinās, kamēr pasaule apkārt kļūst aizvien ātrāka. Sakrājas neizdarītie darbi, trauku kaudze, putekļu kārtas, kas viņu galvas plēš vēl vairāk pušu. Depresijā ieslīdzis cilvēks vairs nespēj tikt galā ar ikdienas darbiem. Palīdzi viņiem ikdienā kaut nedaudz piedāvājot, izdarīt kādu darbu, vai vismaz nomazgājot traukus. Jūs viņam dosiet nelielu mieru un mazināsiet paniku.
Jūsu tuvinieks var darīt vienu no divām lietām, ko depresijā ieslīdzis cilvēks mēdz darīt - ēst par maz vai pārēsties. Jebkurā no gadījumiem, depresijā ieslīgušam cilvēkam var šķist, ka pasūtīta pica vai bistro var būt krietni labāk, kā gatavot pašam. Palīdziet depresijā ieslīgušam cilvēkam ieturēt sabalansētu diētu, jo ēdot neveselīgi vai neēdot nemaz var radīt tuvinieka veselības problēmas, kas tikai vairāk liks ieslīgt depresijā. Palīdzi drauga ķermenim būt veselīgam un prāts sekos ķermenim.
Izved viņu laukā.
Tā ir pamatīga problēma pierunāt depresijā ieslīgušu cilvēku spert kāju no mājas laukā. Patiesībā, jūsu draugs visticimāk būs pat vairākkārt jāpierunā. Pierunā tuvinieku doties pārgājienā vai piknikā, jo saules radītais vitamīns D mazina depresiju un liek justies laimīgākam. Bet pārgājieni mazinās mazkustību un vairos laimes fermentus.
Palūdz, lai draugs tev paskaidro kā viņš jūtas.
Saprotot tuvinieka emocionālo stāvokli, tu spēsi palīdzēt izstrādāt plānu, kā atbrīvoties no depresijas. Turklāt vientulība ir bieža sajūta depresijas pārņemtiem cilvēkiem, jūtot, ka kāds viņu saprot vai cenšas saprast, mazinās vientulību.
Iedrošini laiku veltīt sevis aprūpei.
Depresijā ieslīdzis cilvēks, var nemazgāties, neiet pie friziera un nepiedomāt pie apģērba, tas viss ir pārāk grūti un viņi to nav pelnījuši, vismaz tā viņi uzskata savos prātos. Tas var radīt ātru uzliesmojumu sajūtām, ka esi nelietderīgs un mazvērtīgs. "Tagad esmu tik briesmīga, kurš tad mani vispār mīlēs? ". Palīdzi savam tuviniekam vai draugam esot provokatīvam. Saki, "Es nomazgāšu traukus, kamēr tu ieiesi burbuļvannā". Tu dod viņam atļauju, ko pats sev viņš nebūtu devis.
Smejies kopā.
Sasmīdini ar joku, skatieties komēdijas kopā, jo vieni smiekli izraisa otrus. Laimes sajūta smejoties, pamazina depresiju un nomāktību.
Iedrošini viņu, ka esi blakus, lai palīdzētu.
Tavs tuvinieks var justies mazvērtīgs, dusmīgs un pat izjust vainas apziņu, kamēr ir depresīvs.
Viņi var izjust bailes, ka paliks viens un nemīlēts, jo neviens negribēs sadzīvot ar viņu un viņa problēmām. Liec cilvēkam manīt, ka esi viņam blakus un esi gatavs iet cauri tam visam lai arī, kas notiktu.
Izaicini nomācošās domas.
Depresijas nomākta cilvēka prāts var būt nebeidzošs noniecinājuma aplis. "Es esmu neglīta, no manis nav jēgas, esmu idiote." Izaicini šīs nepatiesās domas un ikdienā atkārto : "Tu esi visskaistākā, tu tik daudz vari/esi sasniegt/sasniegusi, utt."
Atgādini vislabākās jūsu atmiņas.
Parādi bildes ar vislaimīgākajiem jūsu piedzīvojumiem, pastāstiet jūsu mīļākās lietas par tām. Atcerieties par savu draudzību un visām pozitīvajām lietām, kuras ir notikušas,un atgādiniet cik tuvi esat un, ka kopā jūs izķepurosieties no šīs slimības.
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru